Veiksmīgi aizvadīts “Energy Advice” fināls un Ģimeņu diena zinātnes centrā AHHAA

25. janvārī norisinājās 6.–9. klašu izglītojošā konkursa “Energy Advice” fināls, kurā pirmo vietu un galveno balvu – elektroskūterus – ieguva komanda “meidhuvitabMHG” (Igaunija).

Konkursa finālā Tartu zinātnes centrā AHHAA piedalījās 10 labākās komandas (5 no Latvijas un 5 no Igaunijas). Finālā komandas pildīja orientēšanās uzdevumus par energoefektivitāti un enerģijas taupīšanu un piedalījās viktorīnā, kas pārbaudīja dalībnieku vispusīgās zināšanas un spēju ātri pieņemt lēmumus. Konkursā sevi lieliski parādīja Igaunijas skolēni, ierindojoties visās godalgotajās vietās: 1. vieta – komanda “meidhuvitabMHG” no Miina Härma Gümnasium, 2. vieta – komanda “Lümanda Säästjad” no Lümanda Põhikool, 3. vieta – komanda “KAK” no Sillaotsa Kool.

Paralēli konkursa fināla kārtai norisinājās AHHAA Ģimeņu diena, kas kopumā pulcēja ap 900 apmeklētāju no Igaunijas un Latvijas. Apmeklētāji tika aicināti piedalīties aktivitātēs par enerģijas taupīšanu: AHHAA ekspozīciju zālēs izvietotajā projekta zonā ikviens varēja iepazīties ar projekta “Energy Advice” aktivitātēm, piedalīties tehniski radošajās darbnīcās, uzzināt vērtīgus padomus, sasveicināties ar projekta talismanu – robotu Robi, kā arī dienas noslēgumā piedalīties zinātniskajā teātrī un izjust enerģiju uz savas ādas.

Konkursa organizatori saka paldies visiem dalībniekiem, viņu skolotājiem un atbalstītājiem par atraktīvo dalību visa konkursa gaitā un vēl panākumiem bagātu dalību arī citos konkursos!

Kā jau iepriekš ziņots, konkurss tiek rīkots Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta "Pārrobežu sadarbība energoresursu taupīšanas veicināšanai” (Energy Advice) ietvaros ar mērķi veidot pārrobežu kampaņas, lai palielinātu informētību par ieguvumiem no resursu taupīšanas un tādējādi veicinātu cilvēku padziļinātu izpratni par resursu taupīšanu un efektīvu izmantošanu.

Zinātnes un tehnoloģiju muzejs „Kurzemes Democentrs” ir interaktīvs zinātnes centrs Ventspilī, kas bērniem, jauniešiem un ikvienam interesentam piedāvā aktīvu, aizraujošu, izzinošu un interesantu piedzīvojumu, iepazīstot tehnoloģiju pasauli.

Vairāk informācijas:
Elīza Trama
Nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”
Projektu vadītāja
Tel. nr.: +371 20094095
E-pasts: 
eliza.trama@vatp.lv 
 

Projekts tiek īstenots Eiropas Teritoriālā sadarbība 2014-2020 fonda Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam mērķa “Tīra un augstvērtīga dzīves vide” ietvaros un to plānots pabeigt līdz 2020. gada 29. februārim. Projekta kopējās izmaksas ir 259 720,80 EUR, kur programmas līdzfinansējums ir 220 762,67 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 38 958,13 EUR.
Šī publikācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.