Jau 25. janvārī izglītojošā konkursa “Energy Advice” fināls

Veiksmīgi aizvadīta izglītojošā konkursa 6.–9. klašu skolēniem “Energy Advice” 1. kārta, kurā sacentās 260 komandas no Latvijas un Igaunijas. Konkursa 2. kārtā iekļuvušas 10 labākās komandas – 5 no katras valsts. Komandu līdzjutēji un citi interesenti ir aicināti atbalstīt finālistus klātienē!

Konkursa finālā, kas 25. janvārī notiks Tartu zinātnes centrā AHHAA no Latvijas iekļūst komandas: “Droseļi” (Viesītes vidusskola), “Latvietis virs vidējā” (Valmieras Valsts ģimnāzija), “Stiprie”, “TAM” (Pūņu pamatskola) un “Vēja Spārni” (Rīgas 66. vidusskola). Finālā komandas pildīs praktiskus uzdevumus par enerģiju un energoefektivitāti, cīnoties par balvu fondu: 1. vietas ieguvēju komanda savā īpašumā iegūs elektroskūterus un visu pirmo trīs vietu ieguvēji saņems vērtīgu balvu savai skolai.

Par konkursu bija ļoti liela interese jau reģistrēšanās posmā. Par to liecina saņemtie vairāk kā 190 komandu pieteikumi no visas Latvijas ar kopējo dalībnieku skaitu 570. Elektronisko pieteikuma anketu latviešu skolēni varēja ērti aizpildīt “Kurzemes Democentra” mājaslapā. Visas reģistrētās komandas piedalījās neklātienes kārtā, kurā abu valstu skolēni aizrautīgi pildīja gan teorētiskus, gan praktiskus un radošus konkursa uzdevumus par energoefektivitātes jautājumiem.

Konkurss tiek rīkots Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta "Pārrobežu sadarbība energoresursu taupīšanas veicināšanai” (Energy Advice) ietvaros ar mērķi veidot pārrobežu kampaņas, lai palielinātu informētību par ieguvumiem no resursu taupīšanas un tādējādi veicinātu cilvēku padziļinātu izpratni par resursu taupīšanu un efektīvu izmantošanu.

Vairāk informācijas:
Elīza Trama
Nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”
Projektu vadītāja
Tel. nr.: +371 20094095
E-pasts: 
eliza.trama@vatp.lv 
 

Projekts tiek īstenots Eiropas Teritoriālā sadarbība 2014-2020 fonda Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam mērķa “Tīra un augstvērtīga dzīves vide” ietvaros un to plānots pabeigt līdz 2020. gada 29. februārim. Projekta kopējās izmaksas ir 259 720,80 EUR, kur programmas līdzfinansējums ir 220 762,67 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 38 958,13 EUR.
Šī publikācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.