Izglītojošā pārrobežu konkursa “Energy Advice” atklāšana

2019. gada 16. septembrī Elektrum Energoefektivitātes centrā Jūrmalā tiks atklāts izglītojošais Igaunijas-Latvijas pārrobežu konkurss “Energy Advice”. Pasākuma laikā tiks atvērta pieteikšanās konkursam, kā arī notiks tehniski radošās darbnīcas un gaidāmi pārsteigumi no Elektrum.

Visi interesenti ir aicināti ierasties Elektrum Energoefektivitātes centrā, kur no plkst. 12.00 līdz 15.00 varēs satikt konkursa organizatorus no “Kurzemes Democentra” un uzzināt vairāk par konkursu, reģistrēšanās kārtību un projektu kopumā. Īpaši gaidīsim Slokas pamatskolas skolēnus, kuri tika izlozēti un ieguva iespēju bez maksas piedalīties tehniski radošajās darbnīcās par energoefektivitāti un enerģijas taupīšanu, kas izveidotas Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta “Pārrobežu sadarbība energoresursu taupīšanas veicināšanai” ietvaros.

16. septembra plkst. 12.00 tiks atvērta reģistrēšanās konkursam un tā turpināsies līdz 4. oktobra plkst. 18.00. 6.-9. klašu skolēni tiek aicināti izveidot komandas 2–3 cilvēku sastāvā un reģistrēties konkursam. Visas reģistrētās komandas piedalīsies pirmajā, vietēja mēroga konkursa posmā, pildot dažādus uzdevumus par enerģijas taupīšanu. Piecas labākās komandas no Latvijas un Igaunijas sacentīsies konkursa finālā, kurš notiks AHHAA zinātnes centrā Tartu, Igaunijā.

Projekta “Pārrobežu sadarbība energoresursu taupīšanas veicināšanai” mērķis ir veidot pārrobežu kampaņas, lai palielinātu informētību par ieguvumiem no resursu taupīšanas un tādējādi veicinātu cilvēku padziļinātu izpratni par resursu taupīšanu un efektīvu izmantošanu. 

Zinātnes un tehnoloģiju muzejs „Kurzemes Democentrs” ir interaktīvs zinātnes centrs Ventspilī, kas bērniem, jauniešiem un ikvienam interesentam piedāvā aktīvu, aizraujošu, izzinošu un interesantu piedzīvojumu, iepazīstot tehnoloģiju pasauli.

 

Projekts tiek īstenots Eiropas Teritoriālā sadarbība 2014-2020 fonda Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam mērķa “Tīra un augstvērtīga dzīves vide” ietvaros un to plānots pabeigt līdz 2020. gada 29. februārim. Projekta kopējās izmaksas ir 259 720,80 EUR, kur programmas līdzfinansējums ir 220 762,67 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 38 958,13 EUR.

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.