Energy Advice pirmā tikšanās

Šī gada 14. un 15. jūnijā Kurzemes Democentrā notika projekta “Energy Advice” atklāšanas sanāksme

Sanāksmē piedalījās nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (VATP) zinātnes un tehnoloģiju muzeja “Kurzemes Democentrs” un Tartu Vides izglītības centra pārstāvji, lai uzsāktu Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Energy Saving Advice Across Borders” (Energy Advice) ieviešanu.

Atklāšanas vizītes laikā projekta partneri prezentēja pārstāvētās organizācijas, precizēja kopīgo projekta redzējumu, nodomus, mērķus un rezultātus, kā arī diskutēja un vienojās par galvenajām projekta aktivitātēm, laika plānu, menedžmentu un mārketinga aktivitātēm. Iepazīšanās laikā projekta partneriem tika sniegta iespēja gida pavadībā apmeklēt “Kurzemes Democentra” patstāvīgo interaktīvo ekspozīciju par Klimata pārmaiņām.

Ar šā gada 1. martu tiek uzsākts starptautisks projekts “Energy Advice”, un tā ieviešanas laiks ir 24 mēneši. Projekta partneri – Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” un Tartu Vides izglītības centrs (Igaunija).

Projekta galvenais mērķis ir palielināt  Latvijas un Igaunijas 6.-9. klašu skolēnu informētību energoresursu jautājumos, organizējot izglītojošu starptautisko konkursu Energy Advice.

Tāpat projekta ietvaros tiks izstrādātas tehniski radošās darbnīcas par energoresursu taupīšanu, interaktīs un mobils eksponāts, kas veicinās skolēnu informētību par energoefektivitāti.

Projekts tiek īstenots Eiropas Teritoriālā sadarbība 2014-2020 fonda Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam mērķa “Tīra un augstvērtīga dzīves vide” ietvaros un to plānots pabeigt līdz 2020. gada 29. februārim. Projekta kopējās izmaksas ir 259 720,80 EUR, kur programmas līdzfinansējums ir 220 762,67 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 38 958,13 EUR.


Vairāk informācijas:
Dita Lašinska
Nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”
Mobilais tālrunis: +371 27732244
E-pasts: dita.lasinska@vatp.lv
www.vatp.lv