Lasīt vairāk

Ventspils izglītības nozares pārstāvji iepazīstas ar mācību resursu Pratne.lv

28. augustā Ventspilī norisinājās ikgadējā Ventspils pilsētas pedagogu konference “Izaicinājumi un iespējas, realizējot kompetenču izglītību Ventspilī 2019. – 2021. gados”. Konferences dalībniekus ar Kurzemes Democentra jaunāko izglītības tehnoloģiju projektu Pratne.lv iepazīstināja projekta vadītāja Dita Lašinska.

Lasīt vairāk

Latviešu valodas skolotāji iepazīstas ar mācību resursu Pratne.lv

No 17. līdz 19. jūnijam Kurzemes Democentrā norisinājās latviešu valodas skolotāju apmācības “Latviešu valodas apguve sākumskolā: atbalsts pedagogam, strādājot lingvistiski neviendabīgā vidē”. Apmācību dalībnieki tika iepazīstināti ar Kurzemes Democentra jaunāko izglītības tehnoloģiju projektu – mācību resursu Pratne.lv.

Lasīt vairāk

Pratne.lv – mācību resurss jaunāko skolas vecuma bērnu izglītībai

Kurzemes Democentrs iesaistās jauna digitālā mācību un metodiskā līdzekļa izstrādē mācību satura ieviešanai pamatizglītības pakāpei 1.-3. klasei matemātikas apgūšanai "Pratne.lv".

Lasīt vairāk

Veiksmīgi aizvadīts “Energy Advice” fināls un Ģimeņu diena zinātnes centrā AHHAA

25. janvārī norisinājās 6.–9. klašu izglītojošā konkursa “Energy Advice” fināls, kurā pirmo vietu un galveno balvu – elektroskūterus – ieguva komanda “meidhuvitabMHG” (Igaunija).

Lasīt vairāk

Jau 25. janvārī izglītojošā konkursa “Energy Advice” fināls

Veiksmīgi aizvadīta izglītojošā konkursa 6.–9. klašu skolēniem “Energy Advice” 1. kārta, kurā sacentās 260 komandas no Latvijas un Igaunijas. Konkursa 2. kārtā iekļuvušas 10 labākās komandas – 5 no katras valsts. Komandu līdzjutēji un citi interesenti ir aicināti atbalstīt finālistus klātienē!

Lasīt vairāk

Konkursa "Energy Advice" finālisti

Ir noslēgusies izglītojošā pārrobežu konkursa "Energy Advice" neklātienes kārta un ir noskaidrotas 10 finālistu komandas, kas 25. janvārī satiksies Tartu zinātnes centrā AHHAA, lai cīnītos par galveno balvu - elektroskūteriem.

Lasīt vairāk

Sākusies pieteikšanās 6.-9. klašu konkursam “Energy Advice”

No 16. septembra plkst. 12.00 ir atvērta reģistrēšanās izglītojošajam pārrobežu konkursam “Energy Advice” un tā turpināsies līdz 4. oktobra plkst. 18.00.

Lasīt vairāk

Izglītojošā pārrobežu konkursa “Energy Advice” atklāšana

2019. gada 16. septembrī Elektrum Energoefektivitātes centrā Jūrmalā tiks atklāts izglītojošais Igaunijas-Latvijas pārrobežu konkurss “Energy Advice”. Pasākuma laikā tiks atvērta pieteikšanās konkursam, kā arī notiks tehniski radošās darbnīcas un gaidāmi pārsteigumi no Elektrum.

Lasīt vairāk

Elektrum vizīte Ventspilī

Gatavojoties izglītojošajam konkursam "Energy Advice", kas sāksies jau septembrī, tikāmies ar sadarbības partneriem no Elektrum Energoefektivitātes centra.

Lasīt vairāk

Jau rudenī gaidāms izglītojošs konkurss 6.–9. klašu skolēniem

Veiksmīgi aizvadītas “Kurzemes Democentra” organizētās bezmaksas tehniski radošās darbnīcas par energoefektivitātes jautājumiem, dalībniekiem gūstot priekšstatu par jau rudenī gaidāmo izglītojošo konkursu.

Lasīt vairāk

Turpinās pieteikšanās bezmaksas tehniski radošajām darbnīcām par enerģijas taupīšanu

Aicinām Latvijas vispārējās izglītības iestādes izmantot pēdējo iespēju pieteikt 6. – 9. klašu skolēnus bezmaksas tehniski radošajām darbnīcām par energoefektivitāti!

Lasīt vairāk

Bezmaksas tehniski radošās darbnīcas par enerģijas taupīšanas jautājumiem

Aicinām Latvijas vispārējās izglītības iestādes pieteikt 6. – 9. klašu skolēnus bezmaksas tehniski radošajām darbnīcām par energoefektivitāti! 

Lasīt vairāk

Projekta "Energy Advice" partneru tikšanās Ventspilī

Janvāra beigās projekta "Energy Advice" partneri tikās Ventspilī, lai apspriestu pēdējās detaļas pirms projektā izstrādāto tehniski radošo darbnīcu ieviešanas Latvijā un Igaunijā.

Lasīt vairāk

Apstiprināts projekts "Kosmosa izaicinājums: interaktīvā spēlē balstīts apmācības rīks"

2018. gada 6. martā noslēdzās trešais Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) projektu apstiprināšanas process, kā rezultātā tiks īstenoti 14 jauni projekti 1 413 520 eiro vērtībā, tostarp Ventspils Augsto tehnoloģiju parka projekts "Kosmosa izaicinājums: interaktīvā spēlē balstīts apmācības rīks" (Space Challenge). Visus apstiprinātos projektus 100% apmērā finansēs no Latvijas iemaksām EKA budžetā.

Lasīt vairāk

Kurzemes Democentra dalība Vasaras Ekoskolu forumā Ventspilī

No 13. līdz 18. augustam Vides izglītības fonds ar Ventspils pilsētas domes atbalstu rīkoja astoto Ekoskolu vasaras forumu, kurā tika pārstāvēts arī zinātnes un tehnoloģiju muzejs Kurzemes Democentrs.

Lasīt vairāk

Energy Advice pirmā tikšanās

Šī gada 14. un 15. jūnijā Kurzemes Democentrā notika projekta “Energy Advice” atklāšanas sanāksme

Sadarbības partneri