Kurzemes Democentrs

Zinātnes un tehnoloģiju muzejs „Kurzemes Democentrs” ir interaktīvs centrs Ventspilī, kas bērniem, jauniešiem un ikvienam interesentam piedāvā aktīvu, aizraujošu, izzinošu un interesantu piedzīvojumu, iepazīstot tehnoloģiju pasauli.

Zinātnes centrs Kurzemes Democentrs izveidots 2012. gadā ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu interesi par tehnoloģiju pasauli un ietekmēt jauniešu karjeras izvēli par labu STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne un matemātika) jomām. 2014. gadā Kurzemes Democentram tika piešķirts zinātnes un tehnoloģiju muzeja statuss un kopš 2016. gada jūlija mēs atrodamies zema energopatēriņa ēkā - Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

 

MŪSU GALVENIE DARBĪBAS VIRZIENI

Zinātnes centrs – aizraujošu ekskursiju organizēšana Kurzemes Democentrā gida pavadībā ar iespēju apskatīt Kurzemē ražoto progresīvo nozaru uzņēmumu produktu paraugus. Papildus piedāvājam tehniski radošās darbnīcas, izglītojošas dzimšanas dienu ballītes, zinātnisko kāzu pieturvietu un korporatīvo pasākumu organizēšanu zinātnes centra telpās. Sakarā ar Covid-19 ierobežošanai ieviestajiem ierobežojumiem valstī, muzejs uz nenoteiktu laiku slēgts kā individuāliem, tā grupu apmeklējumiem.

Karjeras izglītība – izbraukumi uz Latvijas vispārizglītojošajām izglītības iestādēm, aicinot jauniešus domāt par nākotnes profesijas izvēli. Praktisku nodarbību laikā skolēniem tiek stāstīts par 21. gadsimta tehnoloģiju attīstības tendencēm un ar STEM jomu saistītām profesijām, kā arī zināšanām un prasmēm, ko nepieciešams attīstīt.

Mācību līdzekļu izstrāde – jaunu, unikālu un interaktīvu mācību rīku un līdzekļu izstrāde un to integrēšana izglītībā.
Esam ieguvuši neatsveramu pieredzi, izstrādājot rīkus, kuri apvieno dažādus mūsdienu tehnoloģiju piedāvātos risinājumus ar izglītības jomu. Viens no veiksmīgākajiem mūsu izstrādātajiem produktiem ir interaktīvā izstāde “Zaļā misija: klimats”, kas stāsta par klimata pārmaiņām un kuru iespējams apskatīt Kurzemes Democentrā visa gada garumā.

 


KĀ MŪS ATRAST?

Adrese: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, Ventspils, LV-3602, Latvija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKVIZĪTI RĒĶINIEM:


Organizācijas nosaukums: nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks"
Reģistrācijas numurs: 40008088258
Banka: Swedbank
Bankas kods: HABALV22
Bankas konts: LV43HABA0551041540560
Adrese: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, Ventspils, LV-3602, Latvija