Projekta “Zaļā misija: klimats” noslēguma preses konference

Šonedēļ, 29. septembrī, plkst. 14:00, Kurzemes Democentrā notiks projekta “Zaļā misija: klimats” noslēguma preses konference. Konferencē uzstāsies nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (VATP) un uzņēmuma SIA “Aspired” pārstāvji, kas informēs par projekta rezultātiem un sasniegumiem. Tiks prezentēta arī jaunā zinātnisko eksperimentu grāmata skolēniem, kas jau ir uzsākusi ceļu pie dabaszinātņu pedagogiem visā Latvijā. Konferences noslēgumā būs iespējams gida pavadībā apmeklēt arī projekta ietvaros izveidoto jauno Kurzemes Democentra interaktīvo ekspozīciju par klimata pārmaiņām.

Projekts “Zaļā misija: klimats” tika uzsākts 2015. gada martā, un tas veiksmīgi noslēdzas šī gada septembrī. Projektā piedalās partneri gan no Latvijas – SIA “Aspired”, VATP, gan Norvēģijas - International Development Norway.

Projekta mērķis bija, izmantojot alternatīvās izglītības pieejas un metodes, izglītot, informēt un veicināt Latvijas jauniešu un izglītības darbinieku izpratni un zināšanas par klimata pārmaiņām. Projekta ietvaros tika izstrādāta interaktīva un izglītojoša ekspozīcija par klimata pārmaiņu mazināšanu, virzību uz oglekļa mazietilpīgu attīstību un pielāgošanos klimata pārmaiņām. Šobrīd šī ekspozīcija apmeklētājiem ir pieejama zinātnes un tehnoloģiju muzeja “Kurzemes Democentrs” 1. stāvā. Ekspozīciju kopumā bez maksas apmeklējuši vairāk nekā 500 Latvijas vispārizglītojošo skolu vidusskolēni un pedagogi.

Tāpat projekta ietvaros izstrādāts zinātnisko un tehnisko eksperimentu izglītojošais un metodiskais materiāls skolēniem, kurā apkopoti 42 eksperimenti par klimata pārmaiņām. Šis metodiskais materiāls ietver ne tikai interesantus un izglītojošus eksperimentus, bet arī novērojumus un diskusiju tipa uzdevumus. Šī materiāla elektroniskā versija bez maksas pieejama arī projekta partnera SIA “Aspired” mājas lapā. Ar šajā materiālā iekļautajiem eksperimentiem iepazīstināti jau 154 pedagogi no visas Latvijas.

Kopš 2015. gada marta sadarbībā ar SIA “Aspired” apciemotas 78 Latvijas skolas, un kopumā vairāk nekā 4000 vidusskolēniem bijusi iespēja pašiem piedalīties tehniski radošajās darbnīcās par klimata pārmaiņu problēmjautājumiem. Projekta ietvaros izstrādātas 3 dažādas tehniski radošās darbnīcas: “Klimats toreiz un tagad”, “Zaļā pilsēta”, “Gudrais mērs”.

Projekts tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas „Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas atklāta konkursa ietvaros un to plānots pabeigt līdz 2016. gada 30. septembrim. Projekta kopējās izmaksas ir 189 403,00 EUR, kur programmas līdzfinansējums ir 166 035,00 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 23 368,00,00 EUR.

Kontakti:
Dita Lašinska
Nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”
Tel.: +371 27732244
E-pasts: dita.lasinska@vatp.lv
www.vatp.lv