Kurzemes Democentrs izbraukumā uz Gulbeni un Daugavpili

Kurzemes Democentrs š.g. 20.-25. novembrī ar interaktīvo izstādi par klimata pārmaiņām devās izbraukumā uz Vidzemi un Latgali, ciemojoties divās Latvijas pilsētās – Gulbenē un Daugavpilī.

21. novembrī Lizuma vidusskolā tikāmies ar vairāk kā 200 7.-12. klašu skolēniem no piecām dažādām skolām – Tirzas pamatskolas, Galgauskas pamatskolas, Gulbīša pamatskolas, Lizuma vidusskolas un Gulbenes vakara maiņu vidusskolas. Skolēni tika iepazīstināti ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) galvenajiem darbības virzieniem un Kurzemes Democentra kā VATP struktūrvienības idejas aizsākumu un tās realizāciju, kā arī skolēniem un pedagogiem bija iespēja klātienē aplūkot dažādu Ventspilī un Kurzemes reģionā ražoto produktu paraugus. Pēc prezentācijas un diskusijām par profesiju iespējām informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozarē un iespējamajām izglītības iespējām nozarē dažādās Latvijas augstākās izglītības iestādēs, skolēni praktiski darbojās ar interaktīvajiem eksponātiem.

22. novembrī viesojāmies Daugavpils Centra vidusskolā, kur visas dienas garumā vairāk kā 120 skolēniem no 7. līdz 12. klasei bija iespēja ne tikai iepazīties ar Kurzemes Democentra interaktīvo izstādi, bet arī izspēlēt interaktīvās grīdas spēles “Kodu pavēlnieks” un “Veiksmīgais lauksaimnieks” sadarbībā ar uzņēmumu SIA “Aspired”, izmēģinot savas prasmes un spējas kodēšanas un loģiskās domāšanas pamatos, kā arī apgūstot programmēšanas pamatprincipus un iepazīstoties ar Java programmēšanas valodu. Daugavpils Centra vidusskolas skolēniem par IKT nozares perspektīvām un attīstību stāstīja eksperts ar ilggadēju pieredzi nozarē Oļegs Čapligins, pārstāvot Daugavpilī lielāko interneta provaideri.

23. novembrī, tiekoties ar vairāk kā 120 skolēniem Daugavpils 10. vidusskolā, skolēniem tika organizētas interaktīvās nodarbības sadarbībā ar SIA “Aspired”, nodrošināta izstādes apskate, lai skolēniem būtu iespēja aplūkot un iepazīt dažādus IKT produktus, interaktīvus eksponātus, vērot demonstrējumus un arī izprast to praktisko pielietojumu dzīvē, kā arī organizēta tikšanās ar IKT profesiju pārstāvjiem, kas sniedza informāciju par IKT produktu izstrādi un pielietošanas iespējām gan IKT jomā, gan citās tautsaimniecības nozarēs, radot priekšstatu un padziļinot skolēnu interesi par eksakto zinātņu apguvi un perspektīvām nākotnē. Eksperts Andrejs Grigorjevs, kam ir vairāk kā desmit gadu pieredze nozarē un kas darbojas arī kā Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzējs, dalījās ar savu pieredzi nozarē un deva vērtīgus ieteikumus topošajiem IKT nozares studentiem īstās specializācijas izvēlei.

Bildes skaties šeit > Kurzemes Democentrs izbraukumā uz Gulbeni un Daugavpili 20.-25.11.2017.

Pasākumi tika realizēti Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ietvaros.