Kurzemes Democentrs dodas līdz šim lielākajā izbraukumā pa Latvijas skolām

No 19. novembra līdz 14. decembrim Democentram gaidāms savas pastāvēšanas vēsturē garākais izbraukumu periods, kad dosimies uz dažādām Latvijas skolām, lai iepazīstinātu jauniešus ar IKT nozari un ieinteresētu saistīt savu karjeru ar tehnoloģijām.

Izbraukumu dēļ no 19. novembra līdz 14. decembrim Kurzemes Democentrā  bieži būs saīsināts darba laiks vai muzejs būs apmeklētājiem slēgts. Lūdzu, sekojiet līdzi darba laika izmaiņām mūsu kalendārā un sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Jau vairāk kā 2 gadus piedāvājam skolām iespēju ne tikai apmeklēt mūsu zinātnes centru Ventspilī, bet arī uzaicināt mūs uz skolu, lai karjeras dienu vai citu pasākumu ietvaros pastāstītu par savām profesijām, Ventspils progresīvo nozaru uzņēmumiem, demonstrētu Ventspilī un Kurzemē ražotus progresīvo nozaru produktus, kā arī iepazīstinātu skolēnus ar mūsu izglītības tehnoloģijām – interaktīvo ekspozīciju par klimata pārmaiņām.

Pieprasījums pēc šīm nodarbībām ir manāmi audzis, un šoruden esam sasnieguši rekordu – 4 nedēļu laikā apmeklēsim deviņas skolas Carnikavā, Rīgā, Jelgavā un Lielvārdē un vadīsim nodarbības aptuveni 500 skolēniem. Nodarbības ir piemērotas visu vecumu bērniem – ar jaunākajām klasēm kopā saprotam, kas ir tehnoloģijas un cik daudz mēs tās izmantojam ikdienā, savukārt nopietnākajiem vidusskolēniem jau stāstām par reālām karjeras un izglītības iespējām IT nozarē. Vienmēr rūpējamies, lai visi skolēni būtu iesaistīti, organizējot spēles un sacensības un iespējas nopelnīt dāvanas no mums.

Jaunums!
Piedāvājam arī radošās darbnīcas par energoresursu taupīšanu un energoefektivitāti. Radošās darbnīcas ir 60 minūtes garas nodarbības, kurās skolēni veic eksperimentus, mērījumus un risina uzdevumus, lai uzzinātu, kur visvairāk tiek tērēta enerģija un kā to var ietaupīt. Radošās darbnīcas piemērotas 4.-12. klašu skolēniem.

  • Enerģijas taupīšanas čempioni (4.-6. klasei). Skolēni veic eksperimentus, mērījumus un novērojumus, lai secinātu, vai enerģijas zudumi ēkās patiešām notiek.
  • Gudrais skolas direktors (6.-9. klasei). Skolēni veic savas skolas vienkāršotu energoauditu un sagatavo rekomendācijas skolas direktoram.
  • Izlauzies no enerģijas zudumiem (7.-12. klasei). Skolēniem komandās jāpilda aizraujoši uzdevumi un jāatrod kodi, lai pirmie izlauztos (spēles principi ir līdzīgi izlaušanās istabām "escape room").

 

Interesē? Sazinies ar mums!

Elīza Trama
Projektu vadītāja
Tālrunis: +371 20094095
E-pasts: 
eliza.trama@vatp.lv