Kurzemes Democentrs atkal devās pie skolēniem

Pagājšnedēļ, 25.–30. novembrī, ciemojāmies Rīgā un Daugavpilī, 5 dienās kopā satiekot vairāk nekā 700 skolēnu.

Šī gada otrajā pusē mums ir izdevies sasniegt sen izvirzītu mērķi – iepazīstināt ar tehnoloģiju nozari arī no Ventspils tālāk dzīvojošus bērnus un jauniešus. Arvien aktīvāk dodamies izbraukumos uz dažnedažādām Latvijas pilsētām.

Šajā nedēļā mūs uzņēma Daugavpils 3. vidusskola, Ulbrokas vidusskola, kā arī jau otro reizi ciemojāmies Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā. Pēc nodarbībām skolēni atzina, ka ir ieguvuši daudz interesantas informācijas, un īpaši priecājās par iespēju izmēģināt līdzi paņemtos Kurzemes Democentra eksponātus. Interesantākās nodarbes bērniem un jauniešiem šķita iespēja izveidot savu zaļo avīzi, iziet labirintu, skatoties caur ačgārnajām brillēm, iejusties valsts pārvaldnieka ādā, kā arī glābt pasauli ar domu spēku.

Šajā nedēļā mūs īpaši iepriecināja Ulbrokas vidusskolas 5.a klase. Bērnus šāda interaktīva darbošanās bija tik ļoti sajūsminājusi, ka visa klase izveidoja rakstītus un zīmētus pateicības rakstus, kuros arī nosauca savas mīļākās aktivitātes. Pateicības raksti kopā ar mums atgriezās Ventspilī un nu mājo Kurzemes Democentra ekspozīcijas zālē pie sienām.

Šī izbraukuma nedēļa daļēji realizēta ar programmas “Latvijas skolas soma” sniegto atbalstu un finansējumu, kas nodrošina skolēniem iespēju iepazīt dažādas Latvijas kultūras un dabas vērtības, uzņēmumu pieredzes stāstus un Latvijā radītas inovācijas.