Kurzemes Democentra viesošanās Koknesē, Līvānos un Rīgā

Kurzemes Democentra interaktīvā izstāde 21.-25. maijā ceļoja pāri pus Latvijai, lai izglītotu 600 skolēnus Koknesē, Līvānos un Rīgā.

5 dienās paspējām apceļot 3 pilsētas, pabūt 4 skolās un satikt 600 skolēnus no 7 izglītības iestādēm: Kokneses internātpamatskola - attīstības centrs, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola, Līvānu 1. vidusskola, Līvānu 2. vidusskola, Rudzātu vidusskola, Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola, Rīgas 21. vidusskola.

Jauniešiem 40-60 minūšu garās nodarbībās bija iespēja iepazīties ar “Ventspils Augsto tehnoloģiju parka” un “Kurzemes Democentra” darbību, IKT nozares attīstību un apskatīt Ventspilī ražotu IKT nozares produktu paraugus. Līvānos mums pievienojās arī mūsu draugi SIA Aspired ar grīdas spēli “Kodu pavēlnieks”, kas palīdz apgūt programmēšanas pamatus. Visi pasākuma dalībnieki bija gana drosmīgi un pieņēma arī mūsu “Klimata izaicinājumu” – piedalījās aktīvā un izglītojošā komandu spēlē, kurā jāpieņem ātri un stratēģiski lēmumi, lai sakrātu pēc iespējas vairāk punktu. Skolēni iejutās ne tikai vides pētnieku un pasaules glābēju ādās, bet arī attīstīja valsts pārvaldnieka, uzņēmuma vadītāja prasmes un kompetences, sajuta žurnālista gandarījumu, turot rokās pašu radītu avīzi, kā arī sportista ikdienas adrenalīnu, tiecoties pēc labākā rezultāta. Katrā grupā labākie, protams, nepalika bešā – viņi saņēma īpašas balviņas no “Kurzemes Democentra”. 

Pasākums veidots ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar mērķi piesaistīt bērnu un jauniešu interesi karjerai IKT nozarē un citās STEM jomās, kā, dabaszinātnes, fizika, ķīmija, inženierzinātnes, matemātika.

Bērnu ieinteresētās un laimīgās sejas, kā arī kopējo pasākumu norisi vari aplūkot šeit: Kurzemes Democentra izbraukums uz Koknesi, Līvāniem un Rīgu 21.-25.05.2018.