"Karjeras nedēļā 2018" Democentrs devās izbraukumā uz Latvijas skolām

Karjeras nedēļā no 8. līdz 12. oktobrim Kurzemes Democentrs devās izbraukumā uz Kocēniem, Maltu, Rīgu un Baldoni, kur 445 skolēnus iepazīstināja ar tehnoloģiju jomu un rosināja viņu interesi par karjeru IKT nozarē.

4 dienās nobraucām vairāk nekā 1000 km, apceļojot 4 pilsētas 3 Latvijas novados, lai ar IKT nozares iespējām un aktualitātēm iepazīstinātu 445 skolēnus no 1. līdz 12. klasei 4 skolās: Kocēnu pamatskolā, Maltas vidusskolā, Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā un Baldones Mūzikas pamatskolā.

40-60 minūšu garās nodarbībās ar jauniešiem apspriedām tehnoloģiju lietošanu ikdienā, aktualitātes IKT nozarē, izrādījām Ventspilī ražotu IKT nozares produktu paraugus, kā arī iepazīstinājām viņus ar jēdzienu “izglītības tehnoloģijas” un kā piemēru rādījām un ļāvām izmēģināt mūsu interaktīvo ekspozīciju par klimata pārmaiņām. Pamatskolas un vidusskolas vecuma skolēnu grupas bija arī gana brašas un pieņēma mūsu “Klimata izaicinājumu” – iesaistījās aktīvā un izglītojošā komandu spēlē, kur, domājot stratēģiski un parādot savas zināšanas par vides jautājumiem, krāja punktus un cīnījās par mūsu sagatavotajām balviņām.

Maltas vidusskolā mums pievienojās Rēzeknes Tehniskās akadēmijas pārstāvji inženierzinātņu maģistrs, IT doktorants Aleksejs Zorins un programmēšanas inženieris, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Čārlza Bebidža balvas 2018. gada laureāts Pāvels Cacivkins. Viņi 12. klašu skolēniem padziļinātāk skaidroja galvenās mūsdienu tendences tehnoloģiju izmantošanā un IT profesiju apguvē, īpaši uzsverot, cik nozīmīga patlaban ikvienā jomā, tai skaitā IT, ir starpdisciplinaritāte jeb vairāku jomu pārzināšana, kā arī iepazīstināja ar mūsdienās tik aktuālo mākslīgo intelektu un dažādu algoritmu galveno būtību. Savukārt izbraukuma pēdējā dienā Baldones Mūzikas pamatskolā Kurzemes Democentram nebijis sasniegums – vadījām nodarbības pilnīgi visiem skolēniem, kas mācās šajā skolā!

Foto no pasākumiem drīzumā meklē mūsu galerijās.