Gudro logu prototipu var apskatīt Kurzemes Democentrā

Uzņēmumā EuroLCDs Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā sadarbībā ar vēl diviem vietējiem uzņēmumiem – HansaMatrix Ventspils un Arbo Windows – tiek radīts inovatīvs produkts – gudrie logi, kas palīdzēs ekonomēt enerģiju un varēs pildīt vitrīnu lomu.

Gudro logu prototipu var apskatīt Kurzemes Democentrā. Šonedēļ SIA EuroLCDs valdes priekšsēdētājs Uldis Salenieks parādīja jauno produktu pilsētas domes, pašvaldības uzņēmumu, Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvjiem un citiem interesentiem. Tādi paši prototipi ir nosūtīti dažiem potenciālajiem pasūtītājiem. Bet jau aptuveni pēc mēneša inovatīvās Ventspils stikla paketes tiks izvietotas lielākajā arhitektūras stikla izstādē Somijas pilsētā Tamperē.

Gudrie logi ļauj atteikties no tradicionālajām žalūzijām un aizkariem, jo daļēju vai pilnīgu stiklu aizsegšanu var panākt, ar parastās pults palīdzību iedarbojoties uz šķidro kristālu displeju, kas iebūvēts loga stikla paketē. Gudrie logi ievērojami uzlabos jau tirgū esošo stikla pakešu kvalitāti – tiem ir labāka caurredzamība, turklāt tie vispār nepatērē enerģiju. Ja logs ir aizvērts, kristāls regulē gaismas iekļūšanu, lai radītu komfortu telpās. Turklāt logu var izmantot kā gaismas reklāmas vitrīnu, jo uz tā var projicēt jebkuru videoattēlu.

Gudro logu sērijveida ražošanai nepieciešams piesaistīt investīcijas lielformāta stikla ražošanas iekārtai, jo pašreizējā ļauj izgatavot šķidro kristālu displejus maza izmēra logiem, pastāstīja Salenieks. Viss pārējais sērijveida ražošanai nepieciešamais ir – pirmām kārtām tās ir brīnišķīgās telpas, piebilda vadītājs. Viņš uzskata, ka no prototipu radīšanas līdz reālu pasūtījumu saņemšanai var paiet ne vairāk kā pusgads. Neliela izmēra logi galvenokārt tiek izmantoti Eiropas pilsētu vecajā daļā – Anglijā, Francijā, Vācijā, no kurienes, pēc Salenieka teiktā, jau tiek izrādīta interese par Ventspils inovatīvajiem logiem.

Gudro logu prototipa izgatavošanā kopš pirmās dienas piedalījies uzņēmums Arbo Windows, kas palīdzējis risināt jautājumu par to, kā iebūvēt šķidro kristālu stikla paketē, bet pēc tam arī gatavajā logā, pastāstīja stikla pakešu ražošanas vadītāja Lāsma Muižniece. «Mēs esam gatavi piedalīties arī inovatīvo logu sērijveida ražošanā,» viņa apliecināja. Savukārt elektronisko pildījumu nodrošina HansaMatrix Ventspils.

Raksta pilnā versija - http://www.ventasbalss.lv