Lasīt vairāk

Dienas Bizness: Pētīs klimata pārmaiņas

Šodien Ventspilī tiek atklāta Kurzemes Democentra pasīvā ēka, kurā atrodas Zinātnes un tehnoloģiju muzejs; pirmā ekspozīcija veltīta klimata problemātikai.

Raksts publicēts laikrakstā "Dienas Bizness" 2016. gada 27. jūlijā.

Lasīt vairāk

ChaulaTV: Kurzemes Democentra jaunumi

26. jūlijā ChaulaTV raidījumā Chaula Laiks piedalījās arī Zinātnes un tehnoloģiju muzeja "Kurzemes Democentrs" vadītāja Dita Lašinska un SIA "Aspired" projektu vadītāja Ginta Grīnberga. Intervijā D. Lašinska un G. Grīnberga stāstīja par aktualitātēm projektā "Zaļā misija: klimats" un Kurzemes Democentra jaunās ēkas atklāšanas pasākumu.

Lasīt vairāk

lsm.lv: Kurzemes Democentrs ieguvis jaunu un energoefektīvu ēku

27. jūlijā Ventspilī atklās Zinātnes un tehnoloģiju muzeja „Kurzemes Democentrs” jauno ēku. Uzbūvējot jauno ēku, Kurzemes Democentrā izveidota arī pilnīgi jauna ekspozīcija par klimata pārmaiņām. Par eksponātu kļuvusi arī pati ēka. Demoncentra ēka ir pasīvā ēka ar minimālu siltumenerģijas patēriņu, kas panākts ar uzstādītajām tehnoloģijām un ēkas uzbūves specifiku.

Lasīt vairāk

Norvēģijas sadarbības partneru vizīte Ventspilī

No 6. jūlija divu dienu garumā notika nodibinājuma „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”, SIA „Aspired” un bezpeļnas organizācijas „IDN” (Norvēģija) pārstāvju tikšanās Ventspilī. Eksperti apsprieda projekta „Zaļā misija: klimats” rezultātus un projekta virzību. Turpinot pieredzes apmaiņu un sadarbību projekta ietvaros, tika organizēta atbildes vizīte Latvijā. No Norvēģijas piedalījās partnera koordinators Rune Stolan un Tempero Energitjenester enerģētikas eksperts un izbijis skolotājs Perry Dahl.

Lasīt vairāk

Latvijas dabaszinātņu pedagogi iepazīstināti ar zinātnisko eksperimentu grāmatu

15. jūnijā Ķekavā noslēdzās sešu informatīvu semināru cikls Latvijas dabaszinātņu pedagogiem par jaunu zinātnisko eksperimentu grāmatu, kas jau nākamā mācību gada sākumā būs pieejama vairāk nekā 800 Latvijas skolās. Semināros kopā piedalījās 154 skolotāji no visas Latvijas.

Lasīt vairāk

Informēs Latvijas dabaszinātņu pedagogus par jaunu zinātnisko eksperimentu grāmatu skolēniem

No š.g. 7. jūnija līdz 15. jūnijam SIA Aspired Latvijas pedagogiem rīkos sešus seminārus Latvijas pilsētās visos reģionos un Rīgā. Seminārā tiks runāts par to, ko nozīmē mācīties zinātni, tiks apskatīta klimata pārmaiņu tēma un problēmjautājumi, kā arī semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar projekta “Zaļā misija: klimats” ieviešamajām aktivitātēm un eksperimentu metodisko materiālu. Semināra noslēgumā tiks demonstrēti paraugeksperimenti, kas ir iekļauti metodiskajā materiālā. Semināru norises datumi: Rēzeknē 7. jūnijā, Jēkabpilī 8. jūnijā, Valmierā 9. jūnijā, Talsos 13. jūnijā, Rīgā 14. jūnijā un Ķekavā 15. jūnijā. 

Lasīt vairāk

Par klimata pārmaiņām zina jau gandrīz 2300 Latvijas vidusskolēnu

No pagājušā gada novembra Latvijas skolās vidusskolēniem notiek nebijusi, bet ļoti atraktīva aktivitāte - tehniski radošās darbnīcas par klimata pārmaiņām. Izmantojot alternatīvas izglītības metodes un praktiski darbojoties, jaunieši pavisam trīs dažādās darbnīcās veic eksperimentus, mērījumus, novērojumus, spēlē zinātniskas spēles un padziļināti apgūst klimata pārmaiņu problēmjautājumus.