Lasīt vairāk

Latvijā radīts jauns digitāls mācību līdzeklis Pratne.lv

Uzņēmums SIA TechGym laidis klajā jaunu risinājumu izglītībai – digitālu darba burtnīcu Pratne.lv, kas pieejama ikvienai Latvijas skolai, skolotājam, skolēnam un skolēna vecākam. Pratne.lv pieejama interneta pārlūkā vietnē www.pratne.lv un kā mobilā lietotne “Pratne” Android un iOS viedtālruņiem un planšetdatoriem.

Lasīt vairāk

Pratne.lv aprobācija: Valmieras Pārgaujas sākumskolas stāsts

Pratne.lv pēdējais aprobācijas posms notika Valmieras Pārgaujas sākumskolā, kur 1.-3. klašu skolēni un skolotāji izmēģināja jau uzlabotu mācību rīka versiju.

Lasīt vairāk

Pratne.lv aprobācija: Ķekavas vidusskolas stāsts

Otrie drosmīgie Pratne.lv aprobētāji bija Ķekavas vidusskolas skolēni un skolotāji. Šajā skolā Pratne.lv satikās ar lielāko jauno lietotāju skaitu – 108 skolēniem un 4 skolotājiem.

Lasīt vairāk

Pratne.lv aprobācija: Ventspils 4. vidusskolas stāsts

Digitālā mācību un metodiskā līdzekļa Pratne.lv aprobāciju iesāka Ventspils 4. vidusskolas skolēni un skolotāji. Šiem skolotājiem un skolēniem bija vislielākā atbildība, jo viņi kļuva par pašiem pirmajiem Pratne.lv lietotājiem.

Lasīt vairāk

Mācību resurss Pratne.lv nonāk pie pirmajiem lietotājiem

Ir sākusies digitālā mācību un metodiskā līdzekļa Pratne.lv aprobācija. Pirmie šo jauno izglītības rīku izmēģina Ventspils 4. vidusskolas, Ķekavas vidusskolas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas 1.–4. klašu skolēni un skolotāji.

Lasīt vairāk

“Tehnoloģijas nevar aizstāt skolotāja darbu, tās var tikai palīdzēt”

Nupat ir noslēdzies kārtējais mācību gads, jāsaka gan, ka krietni atšķirīgs no iepriekšējiem. Šajā mācību gadā skolotājiem nācās rast jaunu pieeju mācību procesa organizēšanai, kā arī pašiem mācīties daudz jauna un ļoti strauji ieviest tehnoloģiju izmantošanu mācību satura apguvei.
Savā attālināto mācību pieredzē dalās Ventspils 4. vidusskolas matemātikas skolotāja un projekta “Pratne.lv – jaunāko skolas vecuma bērnu izglītībai” vadošā satura izstrādātāja Aiva Belte.

Lasīt vairāk

"Mācām un mācāmies mācīties"

Jau gadu, kopš vīrusa Covid-19 izplatīšanās Latvijā, skolas strādā nestandarta režīmā. Šajā laikā kā skolas un skolotāji, tā skolēni un viņu vecāki saskārušies ar daudziem izaicinājumiem, un priekšplānā izvirzījušās spējas sadarboties un pielāgoties, būt atbalstošiem, pacietīgiem, izturīgiem, kā arī digitālā pratība un nepieciešamība izmantot tehnoloģiju iespējas.
Lasi interviju ar Pratne.lv izglītības metodiķi Vitoldu Krieviņu.

Lasīt vairāk

НОВОСТЬ - Твой набор экспериментов

Отличная идея подарка детям и юношей!
Адаптируясь к сегодняшней ситуации в стране, мы выработали творческий набор экспериментов с помощью которого возможно не только увлекательно провести свободное время, но и узнать очень много нового.
Узнай больше в статье!

Lasīt vairāk

Projekta Pratne.lv ieviešana jau pusē – kas paveikts un kas gaidāms turpmāk

2019. gada 1. decembrī tika uzsākts projekts “Pratne.lv – jaunākā skolas vecuma bērnu izglītībai” digitāla mācību resursa Pratne.lv izstrādei. Kas paveikts projekta pirmajā gadā un ko gaidīt nākamgad? Kad digitālais mācību resurss varētu nonākt pie lietotājiem – skolēniem un skolotājiem? Saruna ar projekta vadītāju Ditu Lašinsku.

Lasīt vairāk

JAUNUMS - Tava eksperimentu kaste

Lieliska ideja Ziemassvētku dāvanai!

Pielāgojoties pašreizējai situācijai valstī, esam izstrādājuši radošo eksperimentu komplektu bērniem un jauniešiem, ar kā palīdzību ne tikai aizraujoši pavadīt brīvo laiku, bet arī uzzināt daudz ko jaunu.

Lasi vairāk rakstā!

Lasīt vairāk

DARBA LAIKA IZMAIŅAS

Sakarā ar jaunpieņemtajiem Covid-19 drošības pasākumiem esam pārtraukuši muzeja darbību uz nenoteiktu laiku.

Sekojam līdzi aktualitātēm un ievērojam visus drošības pasākumus, lai izvairītos no epidēmijas izplatības palielināšanās.

Lasīt vairāk

Skolēnu brīvlaika pasākums Kurzemes Democentrā

Jaunu zināšanu gūšanai veltīts laiks noteikti nav izšķiests laiks! Arī brīvlaikā varam mācīties, bet, protams, daudz aizraujošākā ceļā.

Lasīt vairāk

Pie mums pārmaiņas!

Aktīvā vasaras sezona veiksmīgi noslēgusies, nu pienācis laiks pārmaiņām:

 

TAGAD PIE MUMS APMEKLĒJUMS TIKAI AR IEPRIEKŠĒJU PIERAKSTU!

Lasīt vairāk

Ventspils izglītības nozares pārstāvji iepazīstas ar mācību resursu Pratne.lv

28. augustā Ventspilī norisinājās ikgadējā Ventspils pilsētas pedagogu konference “Izaicinājumi un iespējas, realizējot kompetenču izglītību Ventspilī 2019. – 2021. gados”. Konferences dalībniekus ar Kurzemes Democentra jaunāko izglītības tehnoloģiju projektu Pratne.lv iepazīstināja projekta vadītāja Dita Lašinska.

Lasīt vairāk

Ģimeņu diena

Kurzemes Democentra komanda aicina Tevi un Tavu ģimeni jau 18. jūlijā ierasties uz īpašu pasākumu veltītu ģimenēm - Ģimeņu dienu.

Lasīt vairāk

Latviešu valodas skolotāji iepazīstas ar mācību resursu Pratne.lv

No 17. līdz 19. jūnijam Kurzemes Democentrā norisinājās latviešu valodas skolotāju apmācības “Latviešu valodas apguve sākumskolā: atbalsts pedagogam, strādājot lingvistiski neviendabīgā vidē”. Apmācību dalībnieki tika iepazīstināti ar Kurzemes Democentra jaunāko izglītības tehnoloģiju projektu – mācību resursu Pratne.lv.

Lasīt vairāk

Piedalies QR medībās klātienē – Ventspilī!

Kurzemes Democentrs izsludina orientēšanās sacensības “QR medības”. 
Jau 15. jūnijā būs iespēja piedalīties QR medībās klātienē – Ventspilī. Dalība sacensībās ir bez maksas.

Lasīt vairāk

Kurzemes Democentrs atsāks savu darbību!

Muzejs atsāks darbību 3. jūnijā. Turpmāk muzeja darba laiks būs no trešdienas līdz svētdienai plkst. 10.00-18.00. Muzeja darbība tiks organizēta, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai. 

Lasīt vairāk

Kurzemes Democentrs žurnālā "Mezgls"

Vai esat mūs jau atraduši jaunajā žurnālā “Mezgls”?🤔
Ja vēl nē, tad steidziet iegādāties izdevniecības "Žurnāls Santa" jauno “Mezgls” žurnālu un apciemojiet Kurzemes Democentru esot mājās! Brīnišķīga iespēja uzzināt ko jaunu!🥳

Lasīt vairāk

Pratne.lv – mācību resurss jaunāko skolas vecuma bērnu izglītībai

Kurzemes Democentrs iesaistās jauna digitālā mācību un metodiskā līdzekļa izstrādē mācību satura ieviešanai pamatizglītības pakāpei 1.-3. klasei matemātikas apgūšanai "Pratne.lv".