Energoefektivitātes konkurss "Energy Advice"

Energy Advice ir izglītojošs pārrobežu konkurss par energoefektivitāti un enerģijas taupīšanu, kurā var piedalīties Latvijas un Igaunijas 6.-9. klašu skolēni. 

Konkursa mērķis: Konkurss tiek rīkots Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta "Pārrobežu sadarbība energoresursu taupīšanas veicināšanai” (Energy Advice) ietvaros ar mērķi veidot pārrobežu kampaņas, lai palielinātu informētību par ieguvumiem no resursu taupīšanas un tādējādi veicinātu cilvēku padziļinātu izpratni par resursu taupīšanu un efektīvu izmantošanu. 

Konkursa norises laiks: 2019. gada septembris - 2020. gada janvāris.

Konkurss notiek trīs posmos:

1. posms (noslēdzies) - pieteikšanās. No 2019. gada 16. septembra plkst. 12.00 līdz 2019. gada 4. oktobra plkst. 18.00 komandas pieteicās dalībai konkursā, aizpildot pieteikšanās anketu.

2. posms - neklātienes uzdevumi. Komandām, kas reģistrējušās konkursam, uz skolotāja e-pastu tiek nosūtīti uzdevumi. Uzdevumu pildīšana notiek piecu nedēļu garumā. Uzdevumus pēc noteiktiem kritērijiem izvērtē žūrija. Piecas komandas ar labāko kopējo vērtējumu iegūst iespēju piedalīties konkursa pēdējā - fināla - posmā.

3. posms - fināls. Finālā sacenšas 10 labākās komandas - 5 no katras valsts. Fināla posms norisināsies Tartu zinātnes centrā "AHHAA", uz kuru aicināti finālisti kopā ar viņu ģimenēm. Finālā komandas veic līdzīgus teorētiskos un praktiskos uzdevumus. Finālistiem un viņu ģimenēm tiek apmaksāts ceļš uz Tartu, kā arī ieejas biļetes "AHHAA" centrā.

Konkursa fināla komandas:

  • “Droseļi”, Viesītes vidusskola;
  • “Latvietis virs vidējā", Valmieras Valsts ģimnāzija;
  • “Stiprie”, Rīgas 66. speciālā vidusskola;
  • “TAM”, Pūņu pamatskola;
  • “Vēja spārni”, Rīgas 66. speciālā vidusskola.

Balvu fonds: 1. vietas ieguvēju komanda savā īpašumā iegūs elektroskūterus un visu pirmo trīs vietu ieguvēji saņems vērtīgu balvu savai skolai.

Vairāk par konkursa norisi skatīt nolikumā230.63 KB.

 

Projekts tiek īstenots Eiropas Teritoriālā sadarbība 2014-2020 fonda Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam mērķa “Tīra un augstvērtīga dzīves vide” ietvaros un to plānots pabeigt līdz 2020. gada 29. februārim. Projekta kopējās izmaksas ir 259 720,80 EUR, kur programmas līdzfinansējums ir 220 762,67 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 38 958,13 EUR.

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Sadarbības partneri