Kurzemes Democentrs

Zinātnes un tehnoloģiju muzejs „Kurzemes Democentrs” ir interaktīvs centrs Ventspilī, kas bērniem, jauniešiem un ikvienam interesentam piedāvā aktīvu, aizraujošu, izzinošu un interesantu piedzīvojumu, iepazīstot tehnoloģiju pasauli.

Šo interaktīvo centru izveidoja 2012. gadā un tā mērķis ir sniegt zināšanas apmeklētājiem par Kurzemē ražotiem tehnoloģiskiem produktiem, kā arī ar interaktīvu ekspozīciju, radošu darbnīcu un citu izglītojošu pasākumu palīdzību veicināt bērnu un jauniešu interesi par tehnoloģijām un ietekmēt karjeras izvēli par labu inženierzinātnēm un dabas zinātnēm.

Kurzemes Democentrs tika izveidots Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ietvaros, un šī ideja tika realizēta, pateicoties Latvijas-Igaunijas pārrobežu programmas projekta finansējumam, kura mērķis bija izveidot un apvienot vienotā tīklā Ventspils, Rīgas un Tartu demonstrāciju centrus, tādējādi veicinot plašāku auditoriju pieeju dažādām informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un risinājumiem.

2014. gadā Kurzemes Democentram tika piešķirts zinātnes un tehnoloģiju muzeja statuss.

Kopš 2016. gada jūlija zinātnes un tehnoloģiju muzejs atrodas zema energopatēriņa ēkā - Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Ēkas pirmajā stāvā apskatāma ekspozīcija par klimata pārmaiņām. Savukārt otrajā stāvā, iepriekš piesakoties, pieejamas tehniski radošās darbnīcas.

Kontaktinformācija:

Dita Lašinska
Kurzemes Democentra vadītāja

Adrese: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1,
Ventspils, LV-3602
Tālrunis: +371 63630435
E-pasts: dita.lasinska@vatp.lv
Skype: vatp_ventspils

Elīza Trama
Projektu vadītāja

Adrese: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1,
Ventspils, LV-3602
Tālrunis: +371 63630435
E-pasts: eliza.trama@vatp.lv
Skype: vatp_ventspils

Elīza Cimdiņa
Ekskursiju gids
Adrese: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1,
Ventspils, LV-3602
Tālrunis: +371 63630435
E-pasts: eliza.cimdina@vatp.lv
Skype: vatp_ventspils

Sadarbības partneri